Adobe Flash CS3 yazılımı kullanılarak öğretim materyali geliştirme eğitim materyalleridir ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Destek ofisi tarafından hazırlanmıştır.
ODTÜ TV'de Akademik Görüş başlığı altında yayınlanan videolar...
ODTÜ TV'de Bilim ve Teknoloji başlığı altında yayınlanan videolar...
Herkes İçin İnternet, Kürşat Çağıltay tarafından yazılmış, 1997 yılında METU Press tarafından yayınlanmış bir kitaptır.

Bu ders, Öğretim Teknolojileri Destek Ofisi tarafından ODTÜ personelinin katılması amacıyla yürütülen eğitimler çerçevesinde, katılımcılara eğitim sonrasında da sestek sağlamak amacıyla açılmıştır.

Katılımcıların istekleri doğrultusunda içerik oluşturulacak ve kullanıma açılacaktır.

This course is prepared for the use of course students only. It is not open for guest access.


Web Erişilebililiği tüm kullanıcıların, özellikle engelli kullanıcıların Web’e erişebilmesi, kullanabilmesi ve anlayabilmesidir. Web Erişilebililiğinden yalnızca engelli kullanıcılar değil özellikle mobil veya yaşlı kullanıcılar başta olmak üzere tüm kullanıcılar yararlanabilir. Web Erişilebilirliği Paydaşları üç gruptan oluşmaktadır: içerik (Web sayfasındaki bilgi, resimler, yazılar, v.b.), kullanıcı (Web tarayacıları, yardımcı teknolojiler, v.b.) ve geliştirici (Geliştirme araçları, değerlendirme araçları, v.b.). Web Erişilebilirlik yönergeleri de yine bu üç paydaş için mevcuttur: içerik yönergeleri (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG)), kullanıcı bazlı yönergeler (User Agent Accessibility Guidelines (UAAG)) ve geliştirici bazlı yönergeler (Authoring Tool Accessibility Guidelines (ATAG)).